ÖNCÜSPOR, DÜNYA ETNOSPOR FESTİVALİNE KATILDI
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Spor Kulübü ÖNCÜSPOR, Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’ne katıldı.
837 defa okunmuş - 23 Eylül 2016 - Cuma 14:08

Üç gün sürecek olan etkinliklerin açılış kortejine katılan ÖNCÜSPOR, festival alanında açtığı stant ile ziyaretçilerini ağırladı.

Etnospor Festivali açılışında konuşan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, ‘’Kendi genlerimizde olan kendi inanç sistemimizle yoğrulmuş renklerle boyandığımız zaman, tarihe damgasını vurmuş Türk milleti olarak, geleceğe de damga vurma iddiasını taşıyabiliriz’’ diye konuştu.

Bu yıl Türkiye’de ilki gerçekleştirilen ve geleneksel spor dallarının tanıtılması, profesyonelleşmesi ve olimpiyatlara hazırlanması amacıyla düzenlenen festivalde, ata sporlarını yeniden er meydanına taşıyan birbirinden başarılı ve yetenekli sporcular tarihi adeta yeniden canlandırdı.

Protokol konuşmalarının ardından ÖNCÜSPOR standını ziyaret eden Etno Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Asrın güreşçisi" lakaplı eski milli sporcu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Av.Mehmet Baykan ve beraberindeki heyet, ÖNCÜSPOR Başkanı Hacı Sürmeneli’den bilgi aldılar.

Yıl içerisinde imam hatip öğrencilerine yönelik yapılan sportif faaliyetleri ve kamp çalışmalarını anlatan Hacı Sürmeneli, önümüzdeki dönemlerde ÖNCÜSPOR öncülüğünde gerçekleştirmeyi düşündükleri Türkiye geneli imam hatip okulları arası spor oyunları projesi hakkında da bilgi verdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...