Haber Detayı
12 Ocak 2016 - Salı 17:58 Bu haber 1491 kez okundu
 
ÖNDER 6.BÖLGE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI
ÖNDER 6. Bölge Koordinasyon Toplantısı Denizli, Uşak, Kütahya ve Afyon illerinde hizmet veren mezun dernekleri ve üyelerinin katılımıyla Denizli`de yapıldı.
ÖNDER HABER Haberi


Denizli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği DENİMDER’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya toplamda 12 mezun derneği ve üyeleri katıldı. Denizli Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, DENİMDER Başkanı Fatih Işık, ilçe belediye başkanları,  okul müdürleri ve dernek üyelerinin katıldığı toplantı, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmalarıyla başladı.  
 
Dernek çalışmaları ve faaliyetleri ile ilgili istişarelerin yapıldığı koordinasyon toplantısında bir konuşma yapan Denizli Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bir ülkenin, milletin ve inancın geleceği gençlere bağlıdır.” sözleriyle ÖNDER başta olmak üzere tüm mezun derneklerinin yaptıkları çalışmaların önemine değindi. 
 
Eğitim ve gençliğin geleceğine verilen öneme değinerek konuşmasına başlayan ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, “Gençlerin önünü açmalıyız ve onlara fırsat vermeliyiz. Kendilerini ifade etmelerine ortam hazırlamalıyız. Biz eğer bugün gençlerimize imkân verirsek bizden daha iyi işler başardıklarını göreceğiz. Onlar kendi zamanlarının ruhu eşliğinde imam hatip ruhunu yaşayacak, yaşatacak ve geliştireceklerdir.”  şeklinde konuştu.
 
BUGÜNÜN GENÇLERİ, GELECEĞİN ÖNDERLERİ
 
Tüm imam hatip okullarının, derneklerin ve çalışmaların en önemli amacının gençleri geleceğe hazırlamak olduğunun altını çizen Bekiroğlu, gençleri zamanın ruhuna uygun, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirmek gerektiğini vurguladı.  
 
Bugün kendilerine hizmet edilen gençlerin yakın gelecekte İslam ümmetine önderlik yapacaklarını ifade eden Genel Başkan Bekiroğlu, “Bu ülkede her insanımız, her gencimiz asgari düzeyde din eğitimi almalıdır. Aksi takdirde iyi bir doktor, mühendis, mimar, hukukçu, sanatçı, sosyolog, siyasetçi yetiştiremeyiz.” dedi. 
 
Öğleden sonra başlayan 2.oturumda ise bölgenin ve illerin sorunlarını değerlendirilirken,  İstanbul ve diğer illerle yapılacak ortak çalışmalara değinildi.  
ÖNDER yönetim kurulu üyeleri koordinasyon toplantısının ardından DENİMDER genel merkezinde DENİMDER yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. 
Kaynak: (Önder) - Önder Haber Editör: Mustafa Şengül
 
Etiketler: ÖNDER, 6.BÖLGE, KOORDİNASYON, TOPLANTISI, YAPILDI,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet