Haber Detayı
28 Mayıs 2016 - Cumartesi 16:11 Bu haber 1112 kez okundu
 
ÖNCÜ GENÇLER SPOR OYUNLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlik projeleri destekleme programı kapsamında desteklenen ve ÖNCÜ Gençlik Spor Kulübü’nün yürütücüsü olduğu İstanbul İmam Hatipler Arası Spor Oyunları projesi sona erdi.
ÖNDER HABER Haberi


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlik projeleri destekleme programı kapsamında desteklenen ve ÖNCÜ Gençlik Spor Kulübü’nün yürütücüsü olduğu İstanbul İmam Hatipler Arası Spor Oyunları projesi sona erdi.

Proje kapsamında ödül almaya hak kazanan 40 okul, ödüllerini Bakırköy Ahmet Cömert Spor Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde aldı.

16 branşta yapılan ve 3 ay süren projede 1000’in üzerindeki müsabakaya İstanbul genelinden 87 okul ve 10 binin üzerinde öğrenci katıldı.

İstanbul İmam Hatipler arası Spor Oyunları projesi kapsamında genç sporcular futsal, basketbol, voleybol, badminton, masa tenisi, satranç ve taekwondo branşlarında ter döktü.

Mehter takımı ile açılışı yapılan programa İstanbul Valisi Vasip Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Müdür Yardımcısı Muhammed Ecevit Carti, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, ÖNCÜ Spor Başkanı Hacı Sürmeneli,  ÖNDER yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler, aileler ve çok sayıda davetli katıldı.

"Geçmişe ve Geleceğe Sahip Çıkacağız"

Sporun ve gençliğin önemine değinerek sözlerine başlayan İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Bizler bu millete, bu gençliğe, bu coğrafyaya olan sorumluluğumuzu unutmayacağız. Geçmişimize sahip çıkacağız. Düşünen, sorgulayan, araştıran, geleceğe dair hedefleri olan bir gençlik yetiştireceğiz." şeklinde konuştu.

Spor oyunlarına katılım gösteren gençlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, “Bu organizasyonu gerçekleştiren ÖNCÜ Spor Kulübümüze her şeyden önce bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum.  İmam hatip camiamızdan böyle bir organizasyona katılan genç kardeşlerime de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önemli olan katılmaktı. Bu müsabakalara ve turnuvalara katılarak başarı sağlayan genç arkadaşlarımı da ayrıca tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’da 1000’e yakın spor kulübüne ve STK’lara her türlü malzeme desteğini verdiklerini ifade eden Kep, “Çünkü gençler bizim için çok önemli. Bu önemi biliyoruz ve gece gündüz onlar için çalışıyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Müdürü Muhammed Ecevit Carti ise yaptığı konuşmada spor oyunları ödül töreni vesilesiyle sporcu gençleri bir araya getiren ÖNCÜ Spor Kulübü ve yetkililerine teşekkür etti.  Carti, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak son 4 yılda 1350 projeye destek verdik. Destek verdiğimiz bu projeler bir gencin hayatındaki her alana hitap ediyor. Spordan sağlığa, kültürden inovasyona kadar her alana ilişkin projelerimiz var. Bu projelerden biri de İstanbul Spor Olimpiyatları projesi.” şeklinde konuştu.  STK’ların yaptığı faaliyetlere önem verdiklerini ifade eden Carti,  “beraber çalışarak pırıl pırıl bir neslin yetişmesine gayret ediyoruz. Bu anlamda öncü bir nesil yetiştirmek için çaba sarf eden ÖNDER camiasına da teşekkür ediyorum.” diye ekledi.

 

"Türkiye İmam Hatipler Arası Spor Oyunları" Müjdesi 

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ödül töreninde yaptığı konuşmada imam hatipli gençlerin heyecanına ortak olduklarına ve başarıları ile gurur duyduklarına değindi ve spor oyunlarını gelecek sene tüm Türkiye'de yapacaklarının da müjdesini verdi.

Bekiroğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve ÖNCÜ Sporumuzun öncülüğünde tüm Türkiye’de ortak bir şekilde bu müsabakaları gerçekleştireceğiz. Bunun için büyük çaba göstereceğiz. Bugün İstanbul içinde bu ödül törenini gerçekleştiriyoruz, bundan sonraki yıllarda tüm Türkiye’den sporcuların katılacağı hatta yurt dışı imam hatip okullarımızdan da sporcularımızın katılacağı törenler yapacağız.”dedi.

İstanbul İmam Hatipler Arası Spor Oyunları ödül töreni 16 branşta başarı sağlayan sporculara madalya ve kupa takdiminin ardından sona erdi.

Kaynak: (Önder) - Önder Haber Editör: Mustafa Şengül
 
Etiketler: ÖNCÜ, GENÇLER, SPOR, OYUNLARI, ÖDÜLLERİNİ, ALDI,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet