Haber Detayı
23 Eylül 2016 - Cuma 14:05 Bu haber 921 kez okundu
 
FARKLI BİR EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE MERHABA
Ülkemiz 2016/2017 Eğitim-Öğretim dönemine çok farklı bir iklimde başlıyor. Çanakkale’de 250 bin şehidin ödediği bedelle emanet edilen bu topraklarda, hain bir girişime 250 şehid ve binlerce gaziyle bir bedel daha ödeyen aziz milletimizin milyonlarca evladı bugün ders başı yapıyor.
ÖNDER HABER Haberi


Milletimizin bir daha böyle acılar yaşamaması için eğitim camiamıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza ağır sorumluluklar düşmektedir. Artık okullarımızda mankurtlaştırılmış zihinler yerine düşünen, soran, sorgulayan özgür kişiliklerin yetiştirilmesi zaruridir. Düşüncenin değil düşünmenin öğretildiği bir eğitim iklimini oluşturmak; idarecisiyle, öğretmeniyle, öğrencisiyle, velisiyle, sivil toplum kuruluşu ile tüm eğitim bileşenlerinin ortak vazifesidir. 

Eğitimcilerimiz bu sorumluluğunun gereğini yerine getirirken milletin geleceği ve sermayesi olan gençlerimiz de üzerinde yürüdükleri bu toprakların hangi ağır bedellerle kendilerine yurt edildiğinin bilincinde olmalıdır. Gençlerimiz bilgi kadar bilinci de öncelemeli, büyük ve köklü bir medeniyetin temsilcisi olduklarının, kültür emperyalizminin istilasına uğramış medeniyetimizi yeniden asli mecrasına taşımak zorunda ve sorumluluğunda olduklarının farkında olmalılar. 

Yeni bir istiklal savaşından zaferle çıktığımız bu iklimde birçok eksiğe rağmen yeni bir döneme ve yeni bir zihin inşasına merhaba diyoruz. 

ÖNDER olarak geçmişte olduğu gibi bugün de eğitim camiamızın ve gençlerimizin hizmetinde olduğumuzu, bu doğrultuda üzerimize düşen sorumluluğun farkında olduğumuzu aziz milletimize saygıyla arz ederiz. 

Yarınlarımızın bugünden daha güzel olması dileğiyle, Vira bismillah! 

 

Halit Bekiroğlu

ÖNDER Genel Başkanı

Kaynak: (Önder) - Önder Haber Editör: Mustafa Şengül
 
Etiketler: FARKLI, BİR, EĞİTİM, ÖĞRETİM, DÖNEMİNE, MERHABA,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet